Použité technologie

IQ®tex  20/20 performance 4way – stretch

Voděodolný prodyšný velmi elastický materiál (do všech směrů).

 


 

IQ®tex  10/10 performance – stretch

Voděodolný prodyšný velmi elastický materiál (do všech směrů).


TORAYDELFY™ 10000mm

Technický materiál podložený zkušenostmi jednoho z největších japonských koncernů.

2-směrně elastický materiál s vynikajícími vlastnostmi pro aktivní sport.

 • Vodě a větru odolný; vodní sloupec 10 000 mm
 • Prodyšný; 10 000g/m2/24h a víc
 • Trvale vodoodpudivý
 • Měkký a příjemný
 • 2-směrně elastický


Thermore® CLASSIC

Vyspělá tepelná izolace navržená tak, aby udržela velké množství vzduchu a přirozené teplo Vašeho těla i ve velmi tenké vrstvě.

 • Jemná a teplá
 • Lehká a pohodlná
 • Malý objem a dobrá stlačitelnost
 • Snadná údržba

LiteTherm

LiteTherm je speciální duté vlákno, které je podobné jako peří.

 • Měkké
 • Hřejivé
 • Lehké
 • Neabsorbuje vodu, takže hřeje, i když je vlhké

HiLoft - LiteTherm

LiteTherm je speciální duté vlákno, které je podobné jako peří.

 • Měkké
 • Hřejivé
 • Lehké
 • Neabsorbuje vodu, takže hřeje, i když je vlhké

Ve verzi HiLoft je použita extra vysoká izolace se zvýšenou schopností zadržovat vzduch, tedy teplo.

 • Zajišťuje vysoký tepelný komfort a přes svou vyšší vrstvu jde o velmi dobře prodyšný materiál

FREERIDE/FREEMOUNTAIN TECHNOLOGIE


Blizzard Flip Core je nová revoluční Rocker – Technologie řady Freeride/Freemountain. Patentovaná Blizzard Flip Core Technologie je otočené jádro Camber technologie při výrobě, čímž se docílí přirozené ohebnosti lyže (video na www.skibikecentrum.cz). Jádro je ze speciálních „Bamboo“ odlehčených materiálů, díky kterým se při jízdě dosáhne lepších jízdních vlastností sjezdové lyže a optimální stability ve volném terénu.3D TECHNOLOGIE

3D TECHNOLOGIE je nejmodernější trend ve vývoji lyží. Rádius a krojení jsou navrženy v 3D počítačové animaci, 2D plošná animace je již minulostí. Revoluční vývoj konstrukce navržené v 3D počítačové animaci zajišťuje optimální kombinaci 3D profi lu, Rockeru a bočního krojení, které je složeno z několika rádiusů (střední část lyže větší rádius, konce lyží menší rádius) zaručují maximální výkon.

Spaceframe 3D je speciální odlehčená 3D vrstva vyrobená z titanu, která poskytuje naprosto nové dimenze v točivosti, přenosu sil a stabilitě v oblouku.

 

Jedná se o vrchní zesílení 3D konstrukce v celé délce lyže. Díky zesílení dochází k dokonalejšímu přenosu sil na hrany, lepšímu tlumení vibrací a maximální stabilitě na hranách i v závodních rychlostech.
Jedná se o vrchní zesílení 3D konstrukce v celé délce lyže. Díky zesílení dochází k dokonalejšímu přenosu sil na hrany, lepšímu tlumení vibrací a maximální stabilitě na hranách i ve vysokých rychlostech. Power frame je příčně přerušovaný pro lepší průhyb.
Jedná se o vrchní zesílení 3D konstrukce v celé délce lyže. Díky zesílení dochází k dokonalejšímu přenosu sil na hrany, lepšímu tlumení vibrací a maximální stabilitě na hranách ve středních rychlostech.
Jedná se o zesílení boční konstrukce v celé délce lyže. Díky zesílení dochází k dokonalejšímu přenosu sil na hrany, lepšímu tlumení vibrací a maximální stabilitě na hranách převážně v nižších rychlostech.

CAMBER/ROCKER PŘIROZENÉ OHNUTÍ KONSTRUKCE

Tradiční camber konstrukce bez rockeru určená převážně na upravený terén. Důraz je kladen na rychlou reakci při zahájení oblouku a perfektní vedení lyží na hranách. Doporučujeme pro zdatné lyžaře s technikou jízdy po hranách bez smýkání.
Přední rocker s tradiční camber konstrukcí určený převážně na upravený i neupravený terén. Důraz je kladen na snadné zahájení oblouku, lyže jsou snadněji točivé a odpouští nedostatky v technice jízdy, zachovává si perfektní vedení lyží na hranách. Doporučujeme pro sportovní a ambiciózní lyžaře.

Univerzální Tip & Tail Rocker s tradiční camber konstrukcí určený na libovolný terén. Důraz je kladen na snadné ovládání lyže v libovolném terénu, zachovává si perfektní vedení lyží na hranách. Konstrukce je používaná pro šířku středu lyže nad 80 mm. Doporučujeme pro sportovní a ambiciózní lyžaře.

Full Rocker s plochým středem lyže bez camber konstrukce určený převážně pro volný terén. Důraz je kladen na snadné ovládání lyže ve volném terénu s „plovoucím efektem“. Konstrukce je používaná pro freeridové lyže.


TLUMENÍ VIBRACÍ A ZVÝŠENÍ DYNAMIKY

RACE FULL SUSPENSION je závodní karbonový spoiler, který prochází v celé délce lyže závodní deskou a díky tomu optimálně tlumí vibrace. Závodní deska zajišťuje precizní přenos sil na hrany lyží a carbonový spoiler v kombinaci s obousměrným olejovým tlumičem optimálně tlumí vibrace a zvyšuje dynamiku (15x rychlejší tlumení vibrací).

RACE SUSPENSION je krátký závodní spoiler, který prochází ve střední části lyže závodní deskou a díky tomu optimálně tlumí vibrace sjezdové lyže. Závodní deska zajišťuje precizní přenos sil na hrany lyží a krátký spoiler v kombinaci s obousměrným olejovým tlumičem optimálně tlumí vibrace a zvyšuje dynamiku (15x rychlejší tlumení vibrací).

POWER FULL SUSPENSION je závodní karbonový spoiler, který prochází v celé délce lyže Power deskou a díky tomu optimálně tlumí vibrace. Power deska zajišťuje precizní přenos sil na hrany lyží a carbonový spoiler v kombinaci s obousměrným olejovým tlumičem optimálně tlumí vibrace a zvyšuje dynamiku (15x rychlejší tlumení vibrací).

SPORT FULL SUSPENSION je sportovní spoiler, který prochází v celé délce lyže Power deskou a díky tomu optimálně tlumí vibrace. Power deska zajišťuje optimální přenos sil na hrany lyží a sportovní spoiler v kombinaci s jednosměrným elastomerovým tlumičem optimálně tlumí vibrace (10x rychlejší tlumení vibrací).

SPORT SUSPENSION je krátký sportovní spoiler, který prochází ve střední části lyže Power deskou a díky tomu optimálně tlumí vibrace. Power deska zajišťuje optimální přenos sil na hrany lyží a sportovní spoiler v kombinaci s jednosměrným elastomerovým tlumičem optimálně tlumí vibrace (5x rychlejší tlumení vibrací).


IQ SYSTÉM VÁZÁNÍ A LYŽÍ

IQ je první a jediný systém vázání, který tvoří homogenní celek mezi lyží a vázáním. Kolejnice vázání, je součástí konstrukce lyže, není nijak dodatečně vlepována nebo šroubována do lyže. Výhodou pro lyžaře je nižší hmotnost setu. Vázání je namontováno na lyži vždy pouze jedním středovým šroubem což zajišťuje plynulý průhyb lyže, přímý a precizní přenos sil na hranu.

IQ POWER je inovovaný IQ systém, kde je do IQ kolejnice lyže vsunuta Power deska pro vázání.
Ta je připevněna jedním středovým šroubem čímž si zachovává kluzné uložení, které zajišťuje přímý a precizní přenos sil na hranu a plynulý průhyb lyže. IQ Power systém se používá v kombinaci s tlumením POWER FULL SUSPENSION, SPORT FULL SUSPENSION, SPORT SUSPENSION.

IQ JUNIOR je první a jediný systém juniorského vázání, který tvoří homogenní celek mezi lyží a vázáním. Kolejnice vázání, je součástí konstrukce lyže, není nijak dodatečně vlepována nebo šroubována do lyže. Vázání je namontováno na lyži bez použití středového šroubu což umožňuje střední část lyže vyrobit tenčí. Dosahuje se extrémně nízké hmotnosti setu a optimálního průhybu středu lyže i při nízkém zatížení (hmotnosti dítěte), snadná točivost, malá únava a posuvné vázání.
Rozšířená kolejnice vázání zajišťuje optimální přenos sil na hranu a optimální průhyb u lyží s šířkou středu nad 80 mm.


BOČNÍ KONSTRUKCE

Konstrukce "100% SIDE WALL" je používána převážně v závodním lyžování a sportovních modelech pro ambiciózní lyžaře. Použitím fenolové boční hrany v celé délce lyže se dosáhne vyšší torzní pevnosti, lepšího tlumení a dynamického preciznějšího přenosu sil na hranu lyže.
Konstrukce "75% SIDE WALL" je používána převážně pro sportovní modely lyží, které vyhoví lyžařům, kteří nedosahují závodních rychlostí, ale preferují jízdu ve středních rychlostech. Částečným 75% použitím fenolové boční hrany v délce lyže se dosáhne vyšší torzní pevnosti, lepšího tlumení a přesnějšího přenosu sil na hranu lyže.
Konstrukce "50% SIDE WALL" je používána převážně pro sportovní modely lyží, které vyhoví lyžařům, kteří preferují jízdu ve středních rychlostech. Částečným 50% použitím fenolové boční hrany v délce lyže se dosáhne vyšší torzní pevnosti, lepšího tlumení a přesnějšího přenosu sil na hranu lyže.

Konstrukce “CAP SIDE WALL” je používána převážně pro sportovní a rekreační modely lyží, které vyhoví lyžařům, kteří nedosahují vyšších rychlostí, ale preferují jízdu v nižších a středních rychlostech. Použitím „3D cap“ profilu se dosáhne vyšší torzní pevnosti, lepšího tlumení a přesnějšího přenosu sil na hranu lyže.


Vhodné lyže do půjčoven. Vysoce odolný povrch proti poškrábání. Zesílené hrany a skluznice.

Vysoce odolný povrch proti poškrábání, který prodlužuje životnost povrchu lyže. Ideální také pro půjčovny.

Lyžařské rukavice - TECHNOLOGIE

 


 

Unikátní mikrovlákna Hyperloft izolace pojmou více izolujícího vzduchu, který zabrání unikání tělesného tepla prostupem a zároveň odrazí zpět teplo unikající sáláním.

 • Lehké a teplé duté vlákno hebké jako peří

 • Neztrácí vlastnosti používáním ani časem

 • Neabsorbuje vodu, rychle schne a hřeje i vlhké

 • Vytváří vakuový efekt zajišťující vysokou elasticitu a tvarovou stálost pro maximální uživatelský komfort

 


 

Výplně Thinsulate 3M vás udrží v teple za každého počasí.

Mikrovlákna Thinsulate:

 • v sobě udrží více vzduchu, tedy lépe izolují
 • neabsorbují vodu, tedy hřejí, i když je oděv mokrý
 • rychle schnou

 


 

 • Neztrácí vlastnosti časem ani používáním a nežmolkuje
 • Udrží vás v suchu a teple
 • Velmi rychle nasává, transportuje a odpařuje pot, tedy i rychle schne
 • Vynikající prodyšnost
 • Blokuje odér použitím revolučních vláken s antibakteriální úpravou

 

 


 

 • Přednosti Windlocker materiálu:

 • Perfektní tepelné izolační vlastnosti

 • Nežmolkuje a je otěruvzdorný

 • Pružnost neomezuje volnost pohybu

 • Prodyšný s vysokou schopností odvádět pot, rychleschnoucí

 • Lehká údržba, možnost prát v pračce

 • Teplý a lehký

 


 

Lyžařské ponožky a čepice - TECHNOLOGIE

 

Polypropylenové vlákno s implementovanými aktivními ionty stříbra, které zabraňuje množení bakterií a plísní, čímž pomáhá udržovat přirozenou mikroklima pokožky. Zároveň působí antistaticky, urychluje hojení ran a odřenin, pomáhá eliminovat nepříjemný zápach. Funkce rychlého odvodu potu od pokožky a schnutí. K aktivaci funkce vlákna doporučujeme před prvním použitím vyprat.

 


 

Inovativní směs extra jemné vlny a speciálního polyesteru se zvýšenou termoizolací.

 


 

Merino vlna má vynikající termoizolační vlastnosti a odvod potu.Jsme výhradním dovozcem značek

Autorizovaný eshop certifikát
Sphere
Poskytujeme výhody a slevy na kartu Sphere.

Poradíme Vám

Odborníci na prodejnách

Sledování mé objednávky

Číslo balíku:

Ověřeno zákazníky